The Economist’in 2024 Kehanetleri! Komplo Teorileri Havada Uçuştu

The Economist her yeni yıla yaklaşılırken merakla beklenen ‘The World Ahead’ sayısının kapağını yayımladı

The Economist, 2024 yılı için hazırladığı kapağı paylaştı. Kapak yayınlanmasıyla birlikte her sene gibi olduğu gibi bu sene de sosyal medyada komplo teorileri havalarda uçuştu.

Dünyanın en büyük dergilerinden biri olan İngiliz merkezli The Economist, merakla beklenen 2024 kapağını paylaştı.

The Economist’in kapaklarında geleceğe dair önemli mesajlar olduğuna inanılıyor. Kapak, birçok detayla donatıldığı için komplo teorileri de havalarda uçuyor.

Sosyal medya

ABD SEÇİMLERİMDE TRUMP SORUSU

Kapağın odak noktasında ABD’de gerçekleşecek seçimler var. Diğer gelişmeler özellikle ise bunun etrafına dağıtılmış durumda.

Kapakta ABD seçimleri ile ilgili dikkat çeken nokta Trump sorusu…

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in başkan olacağı da bir başka teori.

Kapakta yer alan çizimde üst tarafta Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yer aldı. Rusya-Ukrayna savaşını anlatan bu bölümde ikilinin arasında bir kum saati yer aldı. Bunun yanında Vladimir Putin’in üzerinde ABD eski başkanı ve 2024 seçimleri için aday adaylığını açıklayan Donald Trump’ın silueti yer aldı.

Zelenski’nin üzerinde yer alan siluetin kim olduğu ise tartışmalara yol açtı. Siluetler kum saatine ve aşağıda seçim sandığına bağlandığı için Zelenski’nin üzerindeki siluetin Trump’ın 2024 Başkanlık seçimlerindeki rakibine işaret ettiği ve bunun mevcut Başkan Yardımcısı Kamala Harris olduğu iddia edildi. Ancak Harris’in saçını söz konusu çizimdeki gibi toplandığının pek görülmemesi görsele ilişkin merakı artırdı.

PUTIN ZELENSKY İÇİN ZAMAN DARALIYOR

* Yine Nükleer füze kullanımı simgeleyen görseller ve Putin ve Zelensky arasında zamanın daralması da ön plana çıkarılmış. Ancak Rusya ve Ukrayna arasında süren savaşın durumu Trump’a bağlantılanmaya çalışmış.

* Nükleer füze görselleri de dikkat çekiyor…

* The Ekonomist 2024 kapak komplo teorisi okumalarım: Barışın gelmesi ve nükleer tehditin ortadan kalkması ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin yani Trump taraftarlarının kazanmasına karşın Ukrayna’da ise Zelensky’nin yerine kadın bir lider gelmesine bağlı.

PARALARDA DÜŞÜŞ

* The Economist, 2024 yılı için mesajlar içeren bir kapak hazırladı. Kapağa göre, 2024 yılında (sağdaki düşen grafik üzerleri de işaretleri olan Dolar, Euro, Sterlin ve Japon Yeni düşecek) diyor soldaki beyne bağlı olan bilgisayar 2024 yılının dijital para dönemi olacağını söylüyor.

* Ekonomik tarafta 2024 yılı için emtialara bolca yer verilen kapakta euro, dolar, yen ve sterlin için düşüş öngörüsü çizilmiş.

* Benim gördüklerim; 1- Yapay Zeka, 2024’de iyice adaptasyon gerçekleştirecek. Büyük tartışmaları ve fırsatları beraberinde getirecek gibi duruyor. #AI projelerine dikkat.

2- Yeni Enerji Kaynakları Petrol ve gazdan sonra Lityum, Bakır ve Nikel. Yatırımcılar için güzel seçenek olabilir mi?

3- Fiat Para Düşüşü Fiat Paraların düşüşü resmedilmiş. O zaman akıllarda tek bir soru? #Bitcoin ve kripto paralar yükselecek mi? Bana sorarsanız evet 6 haneyi göreceğiz.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLER VE BATARYA

Elektrikli araçlar ve batarya sorunları. Elektrikli araçlar ise özellikle son dönemde dünyayı bu alanda domine eden ve Avrupalı otomobil devlerini zor durumda bırakan Çin tarafına çizilmiş olması dikkat çekti.

İNSAN BEYNİNE İMPLANT

Kapakta dikkat çeken diğer bir nokta ise yenilenebilir enerjiden üretilen elektrik ve insan beynine bağlanan implantlar oldu. Ancak çizimin ortasında yer alan göz ise ‘gözetim toplumu’ mesajı olarak yorumlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx