PFDK sevkleri açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), Süper Lig’de Fenerbahçe-Kayserispor maçında kırmızı kart gören Fred ve Mert Hakan Yandaş ile İstanbulspor-Trabzonspor maçında takımını sahadan çeken kulüp başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu’nun PFDK’ya sevk etti.

Brezilyalı Fred, hakeme ‘hakaret’ gerekçesiyle tedbirli olarak Mert Hakan Yandaş ise ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ nedeniyle sevk edildi.

İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu ise ‘talimatlara aykırı hareket’ ve ‘sportmenliğe aykırı hareket’ gerekçesiyle sevk edildi.

TFF’den yapılan açıklama şöyle;

“FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü futbolcusu FREDERICO RODRIGUES DE PAULA SANTOS’un aynı müsabakadaki “hakareti” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca 21.12.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine, FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü futbolcusu MERT HAKAN YANDAŞ’ın aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca 21.12.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir”

“İSTANBULSPOR A.Ş. Kulübü Başkanı ECMEL FAİK SARIALİOĞLU’nun aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi uyarınca ve “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca 21.12.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx