Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: Söyleyin, Kral Geri Döndü!

Steam’in eş zamanlı kullanıcı rekoru kırdığı, bizim ise hala dolar kararının acısını yaşadığımız bu hafta Steam Türkiye’de en çok hangi oyunların sattığına gelin birlikte bir göz atalım.

1. Kral geri döndü!

Geçtiğimiz hafta tahtını sürpriz bir şekilde kendi gibi oynaması ücretsiz olan War Thunder’a kaptırmış olan CS2 bu hafta yeniden birincilik koltuğunda. Geçtiğimiz haftanın lideri War Thunder ise altıncı sıraya gerilemiş vaziyette.

2. Bu hafta yükselen yükselene.

Geçtiğimiz hafta düşüşte gördüğümüz pek çok oyun gibi EA Sports FC 24’te bir sıralık yükselişte. Ülkemizde 69,99 dolara satılan oyun buna karşın gördüğü ilgiden pek de bir şey kaybetmiş değil gibi.

3. Oynaması tamamen ücretsiz PUBG: Battlegrounds’un popülerliği de hiç azalmıyor.

Ücretli çıkışının ardından sonrasında oynaması tamamen ücretsiz bir modele geçiş yapan PUBG: Battlegrounds listenin daimi üyelerinden sayılır. Bu hafta bir sıralık yükselişle üçüncülük koltuğunu kapan oyun aradan geçen yıllara rağmen hala yeni oyuncular edinmeyi de başarıyor.

4. 2023’ün son sürprizi de yükselişte.

Kimse böylesi bir çıkış beklemiyordu! Bir anda hayatlarımıza girip çok satanlar listelerini altüst etmeyi başaran Lethal Company geçtiğimiz haftaya kıyasla bir sıra yükselerek kendine dördüncülükte yer buldu. Oyunun 5,79 TL’lik uygun fiyatına karşın sunduğu büyük eğlencenin de elbette durumda payı büyük.

5. Baldur’s Gate 3’e kolay kolay doyacak gibi değiliz.

Müthiş bir oyun yılı olan 2023’ün şüphesiz en iyilerinden olan ve bunu aldığı sayısız ödülle de destekleyen Baldur’s Gate 3 bu hafta iki sıra birden yükselerek kendini ilk beş içerisine sokmasını bildi. CRPG gibi niş bir türü tekrar şahlandıran yapım muhakkak deneyimlenmesi gereken bir tecrübe.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • War Thunder

  • Call of Duty

  • Elden Ring

  • Euro Truck Simulator 2

  • Black Desert

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx