SpaceX, Elon Musk’ı eleştiren çalışanlarını işten kovdu

Özellikle son haftalarda Elon Musk, Twitter’ı satın almasıyla gündeme geliyor ve sık sık Twitter üzerinden açıklamalarda bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde bir küme SpaceX çalışanı, yöneticilere gönderdikleri bir mektupta, gösterişli milyarder Elon Musk’ı “dikkati dağıtan ve utanç kaynağı” olarak niteledi.

“Utanıyoruz”

Herhangi bir tartışmayı öne çıkarmayan mektupta, “Elon’un kamusal alandaki davranışı, bilhassa son haftalarda bizim için sık sık dikkatimizi dağıtan ve utandıran bir davranış oldu.” sözleri yer aldı.

Musk, 2016’da özel bir jette bir uçuş görevlisine cinsel tacizde bulunduğu tarafındaki suçlamayı reddetmiş ve Twitter üzerinden alaycı açıklamalarda bulunmuştu.

Bir SpaceX çalışanı, Musk için “Söylediği bir şeyin diğerlerini nasıl etkileyebileceğini birçok vakit anlamıyor.” dedi.

SpaceX, mektubu yazan çalışanları kovdu

New York Times’ın cuma günü bildirdiğine nazaran SpaceX, CEO Elon Musk’ın davranışını eleştiren bir açık mektup yazıp, dağıtan çalışanlarını kovdu. Öte yandan, kaç kişinin işine son verildiği şimdi bilinmiyor.

SpaceX Lideri Gwynne Shotwell, “Şirketteki binlerce beşere istenmeyen e-postalar atıp mesai sırasında mektup imzalamalarını ve desteklenmeyen anketleri doldurmalarını istemek kabul edilemez.

Lütfen SpaceX’in misyonuna odaklanmaya devam edin ve vaktinizi işinizi en uygun formda yapmak için kullanın. Bizi Mars’a götürecek olan şey bu.” açıklamasını yaptı.