Son Dakika: ‘Pakize Suda hayatını yitirdi’ savı

Bir müddettir sıhhat problemleriyle savaşan 70 yaşındaki oyuncu ve müellif Pakize Suda hayatını kaybettiği argüman edildi. Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan toplumsal medyadan yaptığı paylaşımla duyurdu. Pakize Suda uzun vakittir demans hastalığı ile uğraş ediyordu. 

ONUR AKAY: HABER HAKİKAT DEĞİL

Duyurduğu mevt ve hastalık haberleri nedeni ile magazin topluluğunda “Felaket Tellalı” lakabı ile bilinen ses sanatkarı ve muharrir Onur Akay, ise vefat haberini yalanladı. Akay, “Pakize Suda’nın vefat ettiğine yönelik haber ve toplumsal medyada da paylaşımlar var. Lakin bu haber yanlışsız değil Pakize Suda yaşıyor. Üç gün evvel zati sıhhat durumu ile ilgili bir yazı yazmıştım” tabirlerini kullandı

İzmir’in Çeşme ilçesinde yaşayan oyuncu, müellif Pakize Suda’ya ‘akıl zayıflığı’ yaşadığı belirtilerek opera sanatkarı ablası Ayşe Suda tarafından vesayet davası açılmıştı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Ana Bilim Kısmı’nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, Pakize Suda’ya yeğeni Dilara Elagözlü’nün (46) vasi olarak atanmasına karar vermişti.

PAKİZE SUDA KİMDİR?

Pakize Suda 23 Nisan 1952 yılında İzmir’de doğdu. Oyuncu, kitap ve köşe müellifi olan 71 yaşındaki Pakize Suda 17 yaşında Ege hoşu seçilmiş Girit Türklerindendir. Hürriyet Gazetesi başta olmak üzere pek çok gazeteye köşe müellifliği yapmış olan Pakize Suda’nın Yenmiş Yutulmuş Kelamlar ve Ağız Tadıyla Sevişemedik isminde kitapları bulunuyor. Pakize Suda ayrıyeten, Türkiye Konuşuyor, Lezzete Seyahat üzere programlarda da sunuculuk yapmıştır. 

Pakize Suda’nın oynadığı diziler ortasında Hayat Bilgisi, Davetsiz Konuk ve Sevda Çiçeği de bulunuyor.