Son Dakika: İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah duyurdu: Gülşen hakkında gözaltı kararı

Şarkıcı Gülşen’in nisan ayında verdiği bir konserde imam hatiplilerle ilgili söylediği kelamların yer aldığı bir görüntü, bugün kimi basın organlarında yayınlanmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, müzikçi hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik cürmünden resen soruşturma başlatıldığını duyurdu. Başsavcılıktan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’mız tarafından Gülşen isimli müzikçinin sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği kelamlarından ötürü TCK 216. husus kapsamında resen soruşturma başlatılmış olup kolluk görevlilerine, mevcutlu olarak Cumhuriyet Başsavcılığı’mızda hazır edilmesi talimatı verilmiştir.”

YAZI GÖNDERİLDİ

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinden Buyruk Somer’in haberine nazaran; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; verdiği konser esnasında yaptığı konuşma nedeniyle müzikçi Gülşen için İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne yazı gönderdi. Gülşen’in yaptığı konuşma tespit edilip tutanağa dökülecek.

“Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik yahut Aşağılama” gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Gülşen, polisler tarafından gözaltına alınarak mevcutlu olarak tabir vermek için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na götürülecek.