Şanlıurfa AKP’de aday krizi; “O ismi çıkarırlarsa istifa ederiz”

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde AKP’den yeniden aday gösterilmeyince partisinden istifa ederek Saadet Partisi’nden aday olan ancak seçilemeyen AKP’nin eski Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın 31 Mart seçimlerinde yeniden AKP tarafından aday gösterileceği iddiaları partililerin tepkilerine neden oldu.

2014 yerel seçimlerinde AKP’den Akçakale Belediye Başkanlığı yapan 2019 seçimlerinde ise AKP’den tekrar aday gösterilmemesi üzerine Saadet Partisi’nden aday olan ancak seçimi kazanamayan Abdülhakim Ayhan’ın 31 Mart Yerel Seçimlerinde AKP’den gösterileceği iddiaları AKP’lileri ayaklandırdı. AKP Şanlıurfa İl Başkanlığı önünde toplanan AKP’liler, Akçakale’de Abdülhakim Ayhan’ın aday gösterilmesini kabul etmediklerini açıkladı. 100’e yakın AKP’li adına basın açıklamasını okuyan AKP Akçakale İlçe Başkan Yardımcısı İsa Yapma şunları söyledi:

“Ak Parti’den istifa edip CHP ittifakından aday olmuştur”

“İstifa edeceğimizi beyan ediyoruz”

İlçeyi bir çöplüğe çevirmiş, geçmiş dönemlerde partimizin karşısında çalışmış ve toplumsal gerginliğe neden olan olaylara imza atmıştır. İlçemiz Akçakale’nin hak ettiği hizmetleri görmesi ve toplumsal huzurun sağlanması için Abdülhakim Ayhan’ın aday gösterilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle sayın il ve ilçe başkanımızı, ilçemizin menfaatleri doğrultusunda bir karar almaya davet ediyoruz. Bizler il ve ilçe belediye meclis üyeleri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri olarak geçmiş dönemlerde genel seçim ve yerel seçimlerde sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin yanında olduğumuzu sandıklarımız ile gösterdik. Bu nedenle Abdülhakim A yhan’ın aday gösterilmesi durumunda istifa edeceğimizi beyan ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx