Ozan Tufan: Lidere ve idareye kırgınım

Fenerbahçe’den Hull City’e transfer olan Ozan Tufan, açıklamalarda bulunda.

OZan Tufan’ın açıklamaları şöyle:

“Herkese düzgün bayramlar diliyorum. Dönem sonunda Hull City ile anlaşmış bulunuyorum. Acun ağabeye çok teşekkür ederim. Kısa bir görüşmemiz oldu. Hayallerinden bahsetti, bir modülü olmak ister misin dedi. Ben de kabul ettim. Hocamla bir görüşmemiz oldu. Onun beklentilerini karşılayabileceğimi, istekli olduğumu söyledim. Premier Lig yolunda emin adımlarla başarabileceğimizi söyledim. Premier Lig’de kısa da olsa oynamış bulunuyorum. Kendime güveniyorum, oyun üslubuma ve oyun gücüme güveniyorum. Başım sahanın içinde boş olduğu vakit daha yeterli oynayan bir oyuncuyum. Fenerbahçe devri benim için çok zordu. Hem taraftar hem kulüp açısından çok ağır bir dönem geçirdim.”

“Tabii ki kırgınlıklar var”

“Tabii ki, Acun abi hayallerinden bahsederken, benim de başarmak istediklerimden biri de şampiyonluk, Premier Lig’de kendimizi görebilme. Bu hayalle buraya geldim. Daha evvel de Fenerbahçe’de bu konumdayken Alanya’da geri döndüm. Tekrardan bu konumdayım. Her şeyin daha âlâ olacağına inanıyorum. Alışılmış ki kırgınlıklar var. Zira hak edilmemiş bir şey var. Benim yaşamadığım bir sorun bana lanse edildi. O yüzden kırgınlık var”

“İstenilen düzeyde değilim”

Şu anda istenilen düzeyde olmadığını söyleyen Ozan Tufan, “15-20 gün Belgrad’ta olmam gerektiğini söyledim. Orada idman programı yakaladım. Burada şu anda natürel ki istenilen düzeyde değilim. Hocam şad değil fakat şu an için düzgüne gidiyor her şey. Özeleştiri yapmak gerekirse vakit zaman makus oynadığımı, takımda olmadığımda birtakım sorunlarımın olduğunu kabul ediyorum. Lakin son yaşanılan olayda birden fazla kişi haberdar değil. Bunları konuşmak için daha sonra Acun ağabeyden müsaade alacağım. Açıklama yaparım. Fenerbahçe’ye geldiğimde sorunlarım oldu, kabul ediyorum. Burada her şeyimi en güzel halde göstereceğim” formunda konuştu.

“Benim kırgınlığım idareye ve lidere, taraftara değil”

“Her şeyin daha âlâ olacağına inanıyorum. Doğal ki kırgınlıklar var. Zira hak edilmemiş bir şey var. Benim yaşamadığım bir sorun bana lanse edildi. O yüzden kırgınlık var.”

 “Neden takım dışı kaldım bilmiyorum. Konya maçında Mesut Özil’in hocayla yaşadığı bir diyalog vardı. Olağan bir diyalogdu, orada kapanmalıydı bahis. Lidere kadar gitti. O sırada Mesut Özil’in yanında olunca ben de takım dışı kaldım. Takım dışı kaldıktan sonra nasıl bir yol izleyeceğimize dair hiçbir biçimde bağlantı kuramadık. Çaresizce bekledik. En azından kulüpten ayrılırken bile bir telefon edebilirlerdi. Bütün kırgınlığım budur.”