Naci Görür’den yerel gazeteye tepki: ‘Murat Kurum’u işaret etmedim’

Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından Elazığ Hakimiyet gazetesinde kendi açıklamalarının çarpıtıldığını söyleyerek bir açıklama yaptı.

Görür’ün yaklaşan yerel seçimlerle ilgili, “Deprem siyaset üstü bir meseledir. Hangi partiyi istiyorsa bağrına bassın ama adayın yaşadığı yeri deprem dirençli yapacak planı, programı, fikri olsun. Eğer bu yoksa oy vermesin” şeklindeki açıklamasını haberleştiren gazete, “Prof. Görür, bu açıklamalarıyla hem 24 Ocak 2020 hem de 6 Şubat 2023 depremlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak depremin yıkıcılığını ve Belediyelerin kusurlarını bizzat gören ve şehirleri ayağa kaldırmak amacıyla önemli çalışmalar yapan Murat Kurum’u işaret etti mi bilinmez ama açıklamayı okuyan herkesin aklına gelen ilk isim Kurum oldu” ifadelerini kullanmıştı.

‘BÖYLE SÖYLEMEDİĞİM AÇIK’

Kurum’u işaret etmediğini vurgulayan Görür, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Arkadaşlar, Elazığ’da Hakimiyet Gazetesi diye yerel bir gazete çıkıyor. Memleketimin gazetesi diye onlara sempti ile bakıyor ve özellikle hemşerilerimde deprem bilinci yaratmak amacıyla onlara özel demeçler veriyordum. Bugün nedense yakışıksız bir yaklaşımla benim siyaset üstü bir anlayışla verdiğim demeçten yola çıkarak Sayın Murat Kurum’u işaret etmiş olabileceğim yorumu yapıp başlık attılar. Bu son derece yanlış. Nitekim verdiğim demeç sonuna kadar okununca böyle söylemediğim açık. Biliyorsunuz, hep söylüyorum. Deprem siyaset üstüdür. Hangi partiye oy verecekseniz verin ama o partiden oturduğunuz kentin deprem dirençli hale getirmesi gerektiğini talep edin, bunu yapmaya niyetli olup olmadığını sorgulayın ve ciddi bir hazırlığı yoksa oy vermeyin diyorum. Hakimiyet gazetesini gereksiz bu çıkışı için kınıyorum. Sevgiyle” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir