Muğla’da bir erkek, eski eşi ve çocuklarını ‘bıçakla’ rehin aldı

Çırkan Mahallesi Buyruk Sultan Sokak üzerinde yaşayan 2 çocuk annesi C.N. isimli bayanın meskenine eski eşi geldi. Eski eşinin konutuna geldiğinden habersiz ikametine gelen bayan, bahçe kapısından girer girmez Soner K.’nin saldırısına maruz kaldı.

Yaşanan arbede ile durumu fark eden bir mahalle sakini, Soner K. isimli şahsa müdahale etti. Mahalle sakininin müdahalesi sonrası C.N. isimli bayan, eski eşinin elinden kurtulup kaçtı. Soner K. de C.N.’nin gerisinden koştu.

“KARISINI VE ÇOCUKLARINI REHİN ALDI”

Yaşanan kovalamacanın akabinde Soner K. eski eşini yakaladı. C.N.’yi bıçak zoruyla meskene getiren şahıs, karısını ve çocuklarını meskende rehin aldı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Sıhhat grupları sevk edildi. Boşandığı eşinin başına bıçağın sapı ve yumruklarla vuran Soner K., takımların ikna eforlarına karşın eşini ve çocuklarını bırakmadı. O anlarda onlarca mahalle sakini de meskenin etrafında toplanarak olup biteni izledi.

BAYAN, TEDAVİ ALTINA ALINDI

Şahıs, polisin camdan girip müdahale etmesiyle etkisiz hale getirildi. Bayan ve çocuklar ve 112 Acil Sıhhat ambulansa bindirildi. Rehinelerin kurtarıldığını gören mahalle sakinleri, büyük sevinç yaşadı.

Başında birkaç santimetrelik yara olduğu ve sırtında ağrılar olduğu öğrenilen bayan, hastanede tedavi altına alındı. Soner K., gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Mahalle sakinleri, Soner K.’nin C.N.’den ayrıldıktan sonra diğer bir bayanla evlendiğini lakin C.N.’ye oturduğu konutu kendisine vermesi için daima baskı yaptığını, bugün de bu hedefle konuta geldiğini sav etti. Saldırganın polis takımları tarafından gözaltına alınıp polis aracına bindirilmesi sırasında mahalleli, saldırgana reaksiyon gösterdi.