Michy Batshuayi: Kupalar kazanmamız kaçınılmaz

Sarı-lacivertli ekibin bir modülü olmaktan ötürü memnun olduğunu lisana getiren Batshuayi, her kulvarda kupalar kazanabilecek kalitede olduklarını vurguladı. Taraftarlara teşekkür eden Batshuayi, “Öncelikle sizlerin aracılığıyla taraftarlarımıza çok fakat çok teşekkür ediyorum. Beni çok güzel karşıladılar ve bundan ötürü epey mutlu olduğumu söz etmeliyim. Düzgün karşılandığımdan ötürü gerçek manada çok memnunum. Ben de alanda göstereceğim en uygun performansla onlara düzgün bir karşılık vermek istiyorum” diye konuştu.

“ÇOK DİSİPLİNLİ BİR TAKIMDAYIM”

Fenerbahçe’ye geldiğinden itibaren bilhassa disiplin konusunun çok hakim olduğunu lisana getiren Batshuayi, “Buraya geldiğimde gördüğüm birinci şeylerden bir tanesi çok disiplinli bir grupta olduğumdu. Taktiksel manada çok disiplinli bir kadrodayım ve herkes vazifesini önemli formda yerine getiriyor. Bu türlü olması hakikaten çok hoş, lakin bu halde şampiyon olabiliriz” dedi.

“BEN BURAYA GOL VE GOLLER ATMAK İÇİN GELDİM”

Belçikalı futbolcu, transfer süreci hakkında ise “Transfer mühletin yeterli geçtiğini söyleyebilirim. Bu mühlet zarfında Sayın Liderimizle pek çok defa görüştük ve bana kulübün nasıl bir kulüp olduğundan bahsetti, bana ne kadar güvendiğini anlattı. Yaptığımız görüntü görüşmelerde ki sanırım 5-6 defa görüşmemiz oldu ve bu görüşmelerde ben de bana duyulan inancı ziyadesiyle hissettim. Olağan ki de benden beklenti gol atmam ve ben de buraya gol ve goller atmak için geldim” diye konuştu.

“BURAYA GELMEYİ TERCİH ETTİM”

Batshuayi, ailesinin de Türkiye’de olmaktan ötürü çok keyifli olduklarını kaydederek, “Fenerbahçe’nin bana sunmuş olduğu proje de hayli uygun bir projeydi. Karşılıklı sevgi, hürmet ve itimat ilgisiyle bir arada buraya gelmeyi tercih ettim. Bundan ötürü da Fenerbahçe’deyim” tabirlerini kullandı.

“HOCAMIZLA BİR ARADA İLERİSİ İÇİN HOŞ ADIMLAR ATMAK İSTİYORUZ”

Teknik yönetici Jorge Jesus ile ilgili konuşan Batshuayi, “Kendisi gerçek manada çok büyük bir hoca. Dünyadaki herkes onun nasıl bir teknik adam olduğunu biliyor. Bununla ilgili çok fazla şey söylememe gerek yok. Bizim açımızdan da ligdeki durumumuz açısından da olumlu olacağını düşünüyorum. Münasebetiyle onunla çalışacak olmak benim için çok büyük bir memnunluk. Bizler de tıpkı formda alanda güzel bir performans ortaya koymak istiyoruz. Şahsî olarak da âlâ bir performans sergilemek istiyorum. Kalitemizi ortaya koymak istiyoruz ve hocamızla bir arada ilerisi için hoş adımlar atmak istiyoruz” sözlerini kullandı.

“KUPALAR KAZANMAMIZ KAÇINILMAZ”

Mücadele ettiği her kulvarda kupalar kazanabilecek kalitede bir ekipte olduğunu kaydeden Batshuayi, “Kısa bir mühlet evvel ekibe katıldım lakin gördüğüm kadarıyla çok büyük bir kaliteye sahibiz. Grup arkadaşlarım çok büyük bir kaliteye sahipler. Münasebetiyle kelam konusu turnuvalarda hiçbir şey kazanmamak bence çok mümkün olmayan bir şey. Bana nazaran kupalar kazanmamız kaçınılmaz. Ligde de şampiyon olarak amacımıza ulaşmak istiyoruz. Rekabet sizleri her vakit çok daha güçlü bir duruma getirir, düzeyinizi ve ekibin düzeyini üstlere çıkartır. Hasebiyle bu futbolun bir modülü ve bunu olumlu buluyorum” diye konuştu. 

“SÜPER LİG NİTEKİM DÜZGÜN BİR LİG”

Batshuayi, Türkiye Ligi hakkında ise “Türkiye Harika Lig’i nitekim düzgün bir lig. Bu vakit kadar farklı liglerde oynadım ve her ligin hem avantajlı hem güzel hem de makus tarafları vardır. Lakin buranın düzgün bir lig olduğunu söyleyebilirim. Tercih ettiğim numara 23. Açıkçası daima bu numara ile de başlamıştım. Münasebetiyle bu tercih ettiğim numarayı da burada seçtim” halinde konuştu.

İDOLÜ HENRY

Dünya futbolunda örnek aldığı isimlerden bir adedinin ‘Thierry Henry’ olduğunu da söyleyen Batshuayi, sarı-lacivertli taraftara ise şu iletiyle kelamlarını noktaladı: “Beni çok uygun bir halde karşıladınız, bundan ötürü çok memnunum. Sabırsızlıkla alanda kadrom için gol atmayı bekliyorum. Bana göstermiş olduğunuz sevgiyi ben de tıpkı formda sizlere iletmek istiyorum. Birlikte kupalar kazanmak istiyorum.”