Lenovo bu kez de yeni klavyesini tanıttı

Lenovo’nun iş odaklı ürünler sunan ThinkBook serisi, bilgisayar ve dizüstü bilgisayarları içermekte. Şimdi de bu serinin bir parçası olarak ThinkBook KB Pro isimli yeni bir mekanik klavye, Çin pazarı için sunuldu.

Bu mekanik klavye, değiştirilebilir tuşlara sahip. Çin merkezli PC üreticisi Lenovo, 83 tuşlu bir tasarım sunuyor, bu tuşlar PBT malzemeler kullanılarak hazırlanmış. Klavye kablosuz bağlantı özelliğiyle donatıldı ve bu bağlantıyı 2.4G ve Bluetooth olmak üzere iki farklı modda sağlıyor. Bunun yanında kullanıcılar, gerektiği durumlarda kablolama yöntemiyle de bu klavyeyi kullanabiliyorlar.

Lenovo bu kez de yeni klavyesini tanıttı

Kablosuz kullanımda, ThinkBook KB Pro’nun büyük bir 2,400mAh bataryası var. Bu batarya, klavyenin arka ışığı açıkken bile yaklaşık bir haftalık bir pil ömrü sunabiliyor. Önemli bir not olarak, bu yeni ürünün lansmanı, ThinkBook Plus Twist adlı dizüstü bilgisayar modelinin duyurusundan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Lenovo’nun bu klavyesi, yuvarlak tuşları olan keyifli bir tasarıma sahip. Klavye, gri ve pembe olmak üzere iki farklı renkte piyasaya sürülüyor. Tuşlar ise, mavi, sarı, kırmızı gibi çeşitli renklerde kullanıcılara sunuluyor. Lenovo’nun bu yeni mekanik klavyesi, ThinkBook KB Pro, 9 Haziran 2023’te ön sipariş için açılacak ve fiyatı 699 Yuan (yaklaşık 98 ABD Doları) olacak. Klavyenin diğer dikkat çeken özellikleri arasında 10W şarj desteği, 725 gram ağırlık ve 310 x 143 x 19.8 mm boyutlar bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir