Konserinde Yaşananlardan Dolayı Cadılıkla Suçlanan Lana Del Rey Suçlamalara Nasıl Cevap Verdi?

38 yaşındaki yetenekli şarkıcı Lana Del Rey’in Meksika’da verdiği bir konserde kalabalığın içinden büyük bir grubun durduk yere domino taşı gibi üst üste devrildiği görülmüştü. Instagram’da @traci.coston adına sahip olan sosyal medya fenomeni kadın bu durumla alakalı bir video paylaştı. 

Yaptığı ithamlara Lana Del Rey buyurun bakalım nasıl nasıl cevap vermiş…

Kaynak: https://www.independent.co.uk/arts-en…

Ünlü Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Lana Del Rey, kendisini “şeytani enerji” kullanmakla suçlayan bir Hristiyan influencera yanıt vermek zorunda kaldı.

Bu suçlama, yaz aylarında gerçekleşen ve birçok hayranın domino etkisiyle yere düştüğü iddia edilen bir konserin ardından geldi.

Ağustos ayının sıcak gecelerinden birinde, 38 yaşındaki şarkıcı Lana Del Rey, Mexico City’deki konserinde birçok hayranını ağırladı.

Ancak konser sonrası ortaya çıkan görüntüler, hayranlarının domino etkisiyle birbirlerine çarparak yere düştüğünü gösteriyordu.

Bu görüntüler, hayranlar arasında endişe yarattı. Ancak, konserin devam ettiği ve halka açık bir şekilde herhangi bir yaralanma bildirilmediği belirtildi.

Bu olayın kesin nedeni hiçbir zaman bulunamamasına rağmen, bilim uzmanı Keith Still, The Messenger’a verdiği röportajda bu olayın muhtemelen “ilerleyici kalabalık çöküşü”ne bağlı olduğunu söyledi.

‘Genel olarak, herhangi bir kapatılmış alan, eğer kalabalığın içeri akışını düzenlemezseniz, alan tıklım tıklım dolabilir ve şok dalgası riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.’ diye de ekledi.

Olayın üzerinden neredeyse bir ay geçtikten sonra, Hristiyan influencer Traci Costan, Instagram’da bu olayın videolarına tepki göstererek, kalabalığı deviren şeyin “şeytani enerji” olduğunu iddia etti.

Bu iddia, Lana Del Rey’in hayranları arasında büyük bir tartışma yarattı ve ünlü şarkıcı, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetmek zorunda kaldı.

“Lana Del Rey cadılık yaptığı konusunda açıktı,” diye söze başladı, “ve hepiniz konserlerinden birinde olanlara bakın. Bu şey çok gerçek.

“Lana Del Rey’in yaptığı büyücülük her neyse – müziğini çekici kılmak için yaptığı büyüler – o şeytanlar kalabalığın içine ve siz katıldığınızda sizin içinize davet ediliyor.”

Şöyle ekledi: “Bu iblisler hayatınızı mahvedecek. Nereden mi biliyorum? Çünkü insanlar bu gibi şeylerden kurtulabilmek için bana geliyorlar.”

Costan’ın 4 Eylül’deki paylaşımına yorumlar kapatılmadan önce, Del Rey @honeymoon adlı hesabından bir yanıt göndermeyi başardı.

Lana yorumunda ” İncil’i ayet ayet senden daha iyi biliyorum, o*****.” yazdı. “Ha bu arada, gremlin enerjisi yayıyorsun, asla iyi anlamda değil.”

Del Rey daha önce verdiği röportajlarda Tanrı’ya olan inancını dile getirerek dini inançları konusunda açık sözlü olmuştur.

2011’de The Quietus’a verdiği röportajda “Tanrı anlayışım kendi kişisel deneyimlerimden kaynaklanıyor… çünkü New York’ta başım o kadar çok belaya girdi ki, benim yerimde olsaydınız siz de Tanrı’ya inanırdınız” dedi.

“İşler yeterince kötüye gittiğinde, tek çareniz yatağa uzanıp dua etmeye başlamaktır. Haftada bir kilisede toplanmaktan falan haberim yok ama ilahi bir güçten yardım isteyebileceğinizi duyduğumda bunu yaptım.”

“Sanırım benim dine yaklaşımım müziğe yaklaşımım gibi – istediğimi alıyorum ve gerisini bırakıyorum.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlarda buluşalımm…??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx