Jurasic Park gerçek mi oluyor: ‘Dinozorlar 2025’e kadar geri dönecek’

ABD üretimi, direktörlüğünü Steven Spielberg’in yaptığı bilimkurgu, tansiyon ve macera sineması Jurassic Park gerçek mi oluyor? Sinemaya ilham kaynağı olan paleontolog Dr Jack Horner, dinozorların yakın gelecekte geri dönebileceklerini söyledi. 

Dünyanın en çok izlenen ve merakla beklenen sinema serilerinden Jurassic Park yeni sineması Dominion ile vizyona hazırlanıyor. Pekala dinozorların yine yaşadığı bir dünya mümkün mü? Yani Jurassic Park sineması yakın bir gelecekte gerçeğe dönebilir mi?

Jurassic Park’ın ilham kaynağı olan bilim insanı, dinozorların 2025 yılına kadar geri dönebileceğine inandığını söyledi.

Sinemanın direktörü Steven Spielberg’in danıştığı ve franchise için teknik danışman olarak tuttuğu paleontolog Dr Jack Horner, dinozorların yakın gelecekte geri dönebileceklerini söyledi.

2025 YILINA KADAR GERİ DÖNEBİLİRLER

Dr Alan Grant’in hit sinema serisine ilham kaynağı olan Horner’ın çalışması, teknolojinin en geç 2025 yılına kadar dinozorları hayata geçirebileceği beklentisini gündeme getirdi

Bunu yapmak için, cetlerinin genetik özelliklerinden faydalanılabileceği vurgulandı. Bu durumda bilim insanlarının kuşlardan yararlanabileceği belirtildi.

Dr Jack Horner, “Elbette kuşlar dinozorlardır” diye başladığı kelamına, Bu yüzden onları biraz daha dinozor üzere görünecek halde düzeltmemiz gerekiyor… Dinozorların uzun kuyrukları, kolları ve elleri vardı. Fakat evrim yoluyla kuyruklarını kaybettiler. Sonunda kolları ve elleri kanatlara dönüştü.” dedi.

Horner, kanat ve ellerin sıkıntı olmadığını fakat ‘kuyruk’un bilim insanlarını en zorlayacak kısım olduğunu söyledi. Horner’a nazaran, kuşlardan evrimleşen dinozorlar 2025 yılına kadar hayatımıza girebilir…