İtalyan basını yazdı: Alexis Sanchez, Galatasaray’ı reddetti

Galatasaray’da başkanlık koltuğuna Dursun Özbek’in oturmasının akabinde gözler transfere çevrildi. Sarı-kırmızılıların gündemine İtalya gruplarından Inter’de forma giyen Alexis Sanchez geldi.

INTER’DE GÖZDEN DÜŞTÜ

İtalya’nın önde gelen yayın organlarından La Gazzetta dello Sport‘un haberine nazaran; maaşları yüzde 10-15 oranında kısmak isteyen Inter, futbolcunun yüksek maliyeti sebebiyle yolları ayırmak istiyor. Böylelikle 9 milyon Euro brüt tasarruf sağlanması amaçlanıyor.

“GALATASARAY’I REDDETTİ”

Haberde, 33 yaşındaki futbolcunun yüksek talepleri sebebiyle devam etme mümkünlüğünün sıfırlandığı tabir edildi. Futbolcunun mukavelesi ise 2023 yılı haziran ayında sona erecek. Kulüp, futbolcu ile yolları ayırmak için görüşme yapmaya hazır.

Öte yandan daha evvel Fenerbahçe ile de anılan Alexis Sanchez için tek somut teklifin Galatasaray’dan geldiği ancak; futbolcunun bu teklifi reddettiği duyuruldu. Şili medyası, oyuncunun Atletico Madrid ve Sevilla üzere ekiplerde oynamak istediğini ancak bunun için gerekli yerin oluşmadığı aktarıldı.

Alexis Sanchez, geride bıraktığımız dönem Inter formasıyla toplam 39 maçta 1342 dakika mühlet aldı ve 9 gol 4 asistlik performans sergiledi. Sanchez daha evvel Manchester United, Arsenal, Barcelona, Udinese, River Plate ve Colo Colo gruplarında oynamıştı. Transfermarkt datalarına nazaran; Sanchez’e biçilen paha 3.5 milyon Euro civarında.