İsrail, Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 85 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’ün çeşitli bölgelerinde aralarında Hamas yöneticilerinin de bulunduğu en az 85 Filistinliyi gözaltına aldı.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın Batı Şeria’daki güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, İsrail askerlerinin Batı Şeria ve Kudüs’te bazı evlere baskınlar düzenlediği belirtildi.

Filistin Esirler Cemiyeti de konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te aralarında Hamas yöneticilerinin yanı sıra 5 kadının olduğu en az 85 Filistinlinin İsrail güçlerince gözaltına aldığı kaydedildi.

Son baskınlarla, 7 Ekim’den bu yana işgal altındaki Filistin topraklarında gözaltına alınanların sayısının 1460’a yükseldiği aktarılan açıklamada, artan tutuklamalarla beraber İsrail cezaevlerinde bulunan toplam Filistinli sayısının da yaklaşık 6 bin 700 olduğu kaydedildi.

Filistin Esirler Cemiyeti 7 Ekim’den önceki açıklamalarında, İsrail hapishanelerinde 1200’den fazlası “idari tutuklu” olmak üzere yaklaşık 5 bin Filistinli bulunduğunu belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx