Huawei’nin 85 inçlik Smart Screen V5 piyasaya sürüldü

Huawei, yeni akıllı televizyonu Smart Screen V5 85 inçlik modelini resmi olarak piyasaya sürdü. Büyük ekranlı bu yeni TV, jest kontrolü özelliği sayesinde dev bir telefon ekranı gibi çalışıyor. HarmonyOS 4 işletim sistemini kullanan Smart Screen V5, bir dizi etkileyici özellikle donatılmış durumda.

Huawei’nin Smart Screen V5 modeli, 4T NPU hesaplama gücüne sahip Honghu 900 çipi ile donatılmış ve 1080p’den 4K’ya saniyeler içinde geçiş yapabiliyor. Bu çip, her kareyi derinlemesine analiz edebiliyor ve görüntüye büyük miktarda detay ekleyebiliyor. Ayrıca, ana görselde gürültü azaltma, kenar düzeltme ve diğer optimizasyon işlevlerini de sunuyor.

Smart Screen V5, özellikle TV ve spor etkinlikleri için uygundur çünkü kendine özgü dinamik görüntü telafi algoritması sunuyor. Bu algoritma hızlı, akıcı ve 4K 120fps’ye kadar telafi desteği sunuyor. Ekran ayrıca Honghu Clear Light Control Pro teknolojisini kullanarak arka ışığı ayarlıyor. Sahne analizi ve konu tanıma teknolojisini birleştirerek, resimdeki her detayı dikkate alıyor. Üç boyutlu ve şeffaf bir görüntü çıkışı sunan ekran, SuperMiniLED akıllı dinamik ışık kontrolü ile gerçek zamanlı piksel düzeyinde nesne tanıma özelliğine sahip.

Huawei’nin 85 inçlik Smart Screen V5 piyasaya sürüldü

Huawei’nin yeni Smart Screen V5 85 inçlik modeli, düşük mavi ışık otomatik parlaklık ayarı ve doğal renk gösterimi sunuyor. Bu, ekranın izleyicilere göz koruması sağlamasını garanti ediyor. Ayrıca, Honghu Qiguang Brilliant Master Edition ekran teknolojisini de destekliyor. Dev ekran, yansımaları etkili bir şekilde azaltmak ve gelen ışığı dağıtmak için özel bir anti-parlama malzeme ile kaplanmış ekran yüzeyi ile donatılmış.

Huawei’nin yeni ekranı, dünyanın ilk mutlak işaret etme etkileşimli Huawei Lingxi uzaktan kumandasını destekliyor. Bu, ekranın dev bir ekranlı telefon gibi kullanılmasına ve mobil uygulamaların bu cihazda kullanılmasına olanak tanıyor.

Huawei Smart Screen V5 85 inç, Çin’de 17.999 yuan (yaklaşık 2.520$) başlangıç fiyatıyla piyasaya sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx