Galatasaray’da hangi futbolcularla yollar ayrılacak?

Bu dönem 15 oyuncuyu takımına katan lakin istediği randımanı alamayan Galatasaray, transfer periyodunu hareketli geçirecek üzere duruyor…

Burak Elmas’ın idari taraftan ibra edilmemesinin akabinde tekrar seçim kararı alan sarı-kırmızlılılar, liderin belirlenmesinin akabinde transfer çalışmalarına başlayacak.

Birtakım futbolcularla yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken, teknik yönetici Torrent’in ise geleceği problemli.

İstenilen başarıyı veremeyen hoca ile yeni dönemde devam edilmeyecek üzere duruyor..

Torrent dışında da hangi futbolcuların üzerinin çizildiği merak edilirken, “Galatasaray’da hangi futbolcularla yollar ayrılacak?” sorusu gündeme geldi.

Pekala, Galatasaray’da hangi futbolcularla yollar ayrılacak? İşte cevabı…

Galatasaray’da hangi futbolcularla yollar ayrılacak?

TRT SPOR’un haberine nazaran; Galatasaray’da Haziran ayı prestiji ile 9 futbolcunun kontratı sona erecek. Arda Turan, Babel, Feghouli, Fatih Öztürk, Semih Kaya ve Marsilya ile anlaşan Bartuğ Elmaz ile yollar ayrılacak. Kiralık olarak takıma katılan 3 ismin de satın alma opsiyonu bulunmuyor.

Barcelona’dan Pena, Fiorentina’dan Pulgar ve Brentford ile mukavelesi bulunan Halil Dervişoğlu gruplarına dönecek. Halil’in mesleğine Avrupa’da devam etmek istediği gelen haberler ortasında.

Galatasaray’da dönem sonunda 17 futbolcu ise kiradan dönecek. Yunus Akgün, Emre Akbaba, Okan Kocuk, Emre Taşdemir, Emin Bayram, Oğulcan Çağlayan, Aytaç Kara, Sekidika ve Ozonrwafor yeni dönemde takımda olacak. Al Taawon’a kiralanan Christian Luyindama’nın ise satış opsiyonu mecburî değil. Suudi Arabistan grubu, Demokratik Kongolu stoperi takımda düşünmez ise Luyindama’da sarı kırmızılı kadroya dönebilir.

Alt liglere kiralanan 7 genç futbolcu da önümüzdeki dönem tekrar Galatasaray forması giyecek. Atalay Babacan, Abdussamed Karnucu, Erkan Süer, Süleyman Luş, Berk Balaban, Ali Yavuz ile Gökhan Güney dönem başı kampında olacak. Devre ortasında kontratı yabancı sayısı nedeniyle süreksiz fesih edilen Mbaye Diagne de yeni dönemde takımda yer alabilir.