Futbol dünyası dolandırıldı… “Fatih Terim Fonu” vurgunu… 80 milyon dolarlık soygun

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü geçen hafta Göktürk’te bir eve operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında özel bir bankanın Büyükdere şube müdürü S. E. gözaltına alındı. Evinde arama yapılan şüpheli S.E. ertesi gün nöbetçi hâkimlikçe tutuklandı.

Özel bir bankanın İstanbul Büyükdere şube müdürü olan S. E. “resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık” ile suçlanıyor.

İddiaya göre dolandırılan para miktarı 80 milyon dolan. Fatih Terim, Arda Turan, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da mağdurlar arasında olduğu iddia ediliyor.

Oksijen’in haberine göre mağdurlardan birinin şikâyet dilekçesinde yer alan ifadeyede dolandırıldığından şüphelenip ‘fon’dan ayrılmak isediğinde, S.E. kendisine banka ibaresi taşıyan 3.5 milyon dolan ve 1 milyon 523 bin dolarlık belge gönderdi.

Diken’de yer alan iddiaya göre ise S.E, 2010’lu yıllarda Florya’da şube müdürüyken müşterilerinin güvenini kazandıktan sonra kendilerine ‘özel bir fon’dan bahsetmeye başladı.

S.E., bahsettiği ‘fon’un güvenilirliğini artırmak için müşterilerine özel bankanın bazı üst düzey yöneticilerinin de yatırımlarını bu fonda değerlendirdiklerini söylüyordu.

İddiaya göre şüpheli S.E., güvenini kazandığı isimlerden yakınlarını da bu ‘fon’a para yatırmaları için ikna etti.

S.E.’nin kredibilitesini artırmak için tezgahına düşürdüğü isimlere söz konusu fondan bir süre kazanç sağladığı da ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir