Fenerbahçe’de Diego Rossi için takas argümanı

Şampiyonlar Ligi ön eleme çeşidinde Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev ile oynanan maçlarda atak çizgisinde yaşanan meşakkatlerin akabinde forvet transferinde hızlanan Fenerbahçe’de rota tekrar Brezilya’ya çevrilmiş durumda.

İKİ KULÜP ORTASINDA GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Brezilya grubu Flamengo’dan Willian Arao ve Gustavo Henrique’yi takımına katan Ali Koç ve grubu artık de kancayı Pedro dos Santos’a taktı. Eski Flamengo teknik yöneticisi Jorge Jesus devrinde gruba katılan Pedro için bir tez gündeme geldi. Tezlere nazaran Fenerbahçe ve Flamengo ortasında takas görüşmeleri gerçekleşti.

TRANSFER UZUN VAKİTTİR GÜNDEMDEYDİ

Flamengo’nun sarı-lacivertlilerin golcüsü Diego Rossi’ye olan ilgisi bir müddettir gündemdeydi. Bunu fırsat bilen Fenerbahçe, Pedro için Uruguaylı yıldızı takasta kullanmayı teklif etti. Flamengo’nun bu teklife olumlu yaklaştığı lakin Uruguaylı yıldızın yanı sıra bir ölçü da bonservis geliri beklediği gelen bilgiler ortasında.

GEÇEN DÖNEM 14 MİLYON EURO ÖDENDİ

Brezilya takımı, Pedro’yu geçen dönem transfer ederken kasasından 14 milyon Euro çıkarmıştı. Fenerbahçe teknik yöneticisi Jorge Jesus’un eski öğrencisi Pedro için idareye olumlu bir rapor sunduğu öğrenildi.