Çerçeve konusunda sınırları zorlayacak yeni telefon: ZTE Axon 40 Ultra

Çok yakında resmi olarak lanse edilecek akıllı telefon modellerinden ZTE Axon 40 Ultra, tasarımıyla çok dikkat çekecek gibi görünüyor.

ZTE Axon 40 Ultra akıllı telefon modeli aktarıldığı kadarıyla 9 Mayıs tarihinde geliyor. Firmanın resmi paylaşımına göre cihaz oldukça modern bir tasarımla yolda. Bunun arkasında ilk olarak ekran altı kamera sistemi yer alıyor. Bu sayede telefonda bir ekran deliği ya da ekran çentiği bulunmuyor. Buna ek olarak telefonun çerçeveleri de gerçekten inanılmaz ince tasarlanabilmiş. Henüz alt çerçeveyi tam olarak göremedik ancak akıllı telefonun dört kenarı da eşit kalınlıkta çerçeve taşıyor gibi duruyor. Aşırı olmasa da yanlardan kavisli kenarlara sahip olan akıllı telefon, bu OLED ekranını çevreleyen ince çerçeveler ile beraber alanda sınırları zorlayacak izlenimi oluşturuyor.

Ekran altı kamera sistemleri günümüzde halen her telefona giriş yapmıyor. Bunun arkasında ise ekran altı kamera sistemlerinin tam olarak çözülemeyen düşük selfie performansları yer alıyor. Bu açıdan göstereceği performans çok merak edilen telefon Axon 40 Ultra, bir amiral gemisi olarak yolda. Bu açıdan telefonun gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacağı düşünülüyor.

Axon 40 Ultra modelinin Türkiye’de satılması beklenmiyor. Firmanın modelleri Türkiye’de henüz resmi olarak satılmıyor.

ZTE Axon 40 Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti