Bursa’da dokuma atölyesinde yangın: 3 mesken ziyan gördü

Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki dokumacılık atölyesi olarak kullanılan 2 katlı müstakil binada bilinmeyen bir sebepten ötürü çıktı. Alevler, bitişikteki 2 meskene daha sıçradı. Yangının olduğu sokağın dar olması nedeniyle olay yerine ulaşmakta zahmet çeken itfaiye gruplarının müdahalesine karşın 3 mesken kullanılmaz hale geldi.

DHA’nın aktardığına nazaran, Nilüfer ilçesinin Gümüştepe Mahallesi İpekyolu Sokak’ta bulunan ve dokuma atölyesi olarak kullanılan 2 katlı müstakil meskende saat 23.30 sıralarında yangın çıktı. Şimdi bilinmeyen nedenle çıkan yangında alevler kısa müddette bitişikte bulunan iki binaya da sıçradı. Yangını gören mahalle sakinleri hortumlarla alevlere müdahale ederken, itfaiye gruplarına de haber verildi. Olay yerine etraf ilçelerden de destek itfaiye grupları gönderildi.

KÜÇÜKBAŞ HAYVANLAR TAHLİYE EDİLDİ

İtfaiye araçları zahmetle sokağa girerek yangına müdahale edebildi. İtfaiyenin söndürme çalışmalarına köyde yaşayanlar da takviye verdi. Bu sırada yanan binaların bitişiğindeki ahırda bulunun küçükbaş hayvanlar tahliye edildi. Yaklaşık 1 buçuk saatlik çalışma sonrasında yangın söndürüldü. Can kaybının yaşanmadığı yangında 3 mesken büsbütün yanarak kullanılamaz hale geldi.

Olayın akabinde açıklama yapan Gümüştepe Mahalle Muhtarı Haluk Balta, “3 tane konut büsbütün yanmış durumda. Rastgele bir can kaybı yok, hayvanları da tahliye etmişler. Birinci yanan konut dokumacılık atölyesi olarak kullanılıyormuş. Yangında dokumacılık atölyesinden başlıyor” dedi. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı. (HABER MERKEZİ)