Burcu Güneş: Eurovision’u kazanmak bir başarı değil, belki de Grammy almam lazımdır

Önceki akşam Yeni Gazino Maslak’ta sahne alan şarkıcı Burcu Güneş, “Eurovision’u kazanmak bir başarı değil. Birisi Eurovision’da kazanamadı diye üzülmemeli. Amerika’da bir Grammy almak, Türkiye’ye yakışır diye düşünüyorum. Belki de Grammy almam lazımdır. İnşallah alır bir Türk” dedi.

Cadde Milliyet’in aktardığına göre, Güneş, muhabirlerin, ”Dizilerde ve sinemada uluslararası başarılar yakalıyoruz. Ama müzikte bu başarıyı pek fazla yenileyemiyoruz. En son Eurovision başarımız var. Bu neden kaynaklanıyor sizce?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Eurovision’u kazanmak bir başarı değil. Orada farklı stratejiler var. Birisi Eurovision’da kazanamadı diye üzülmemeli. Zaten hiçbir yarışmada kimse kazanamadı diye üzülmemeli. Amerika’da bir Grammy almak, Türkiye’ye yakışır diye düşünüyorum. Çocukluktan beri amacım sağlam bir İngilizce albüm yapmak. Ben çıtayı hep yüksek tutarım. Belki de Grammy almam lazımdır. İnşallah alır bir Türk.”

‘EDİS KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ, BİR TARZI VAR’

Güneş sözlerine, “Müzikte başarısız olmamızın nedeni de üstüne yeni şeyler ekleyip geliştirememek. Shakira’nın ilk albümüne bakın mesela. Bizim altyapımızı ve soundları alıp yapmış, geliştirmiş. Bizi destekleyen bir altyapı ve sektördeki büyük patronlar, sanatçıların geleceği için bir şeyler katan insanlar olmalı. Edis mesela bu örneğe uygun. Kendini geliştirmiş, bir tarzı var, danslar ediyor” diye devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir