Bolu’da Esrarengiz Yangınlar: Gece Geç Saatlerde Başlıyor, Vatandaşlar Endişeli

Bolu’da 21 gündür henüz sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı 5 tane yangın çıktığı aktarıldı. Özellikle gece geç saatlerde başlayan yangınlarda, 2 ev ve samanlık yandı. Esrarengiz yangınlar, vatandaşlarda endişeye sebep olmaya devam ediyor.

Bolu’da 21 gündür yaşanan esrarengiz yangınlar endişeye sebep oluyor.

DHA’nın haberine göre, Bolu’nun Muratlar köyünde ilk yangın 17 Kasım gecesinde yaşandı. 21 gündür ise köyde toplam 5 yangın meydana geldi. 17 Kasım gecesinde bir evin yandığı aktarılırken 28 Kasım ve 1 Aralık’ta samanlıklar, kuruluklar ve son olarak 4 Aralık’ta başka bir samanlık ve ev yandı.

Köyün farklı yerlerinde yaşanan yangınlar, özellikle gece geç saatlerde başlıyor.

Henüz sebebi bilinmeyen bu yangınlar, köyde yaşayan vatandaşlarda endişeye sebep olduğu aktarılıyor. 21 günde yaşanan 5. yangının ardından birçok kişinin evlerinin çevresine güvenlik kamerası taktırdığı görüldü.

“Herkes şu an, ‘Yarın akşam acaba benim evim mi yanacak’ diye düşünüyor.”

DHA’nın aktardığı habere göre, evi yanan Rasim Evren’in oğlu Ufuk Evren, aşağıdaki açıklamalarda bulundu;

‘Bolu merkezde oturuyoruz biz, geldiğimizde ev yanmıştı. Annem, babam ve kız kardeşim evdeydi. Yangının bir nedeni vardır ama jandarma ekipleri bulacaklar. Herkes şu an, ‘Yarın akşam acaba benim evim mi yanacak’ diye düşünüyor. Herkes evlerine kamera takmak gibi önlemler alıyor.’

“Yangınlar gece saat 2’de, 3’te, 4’te çıktı. Kimi sabah 7’de yandı. Hepsi değişik saatler. “

Bolu Muratlar köyü muhtarı Nihat Dinç ise yaptığı açıklamalarda vatandaşların çektiği sıkıntıların altını çizdi. Birçok kişinin önlem almaya çalıştığını belirten muhtar, etraflarında yalnızca jandarma ve itfaiye olduğunu ekledi.

‘Vatandaş olarak şaşkınlık içindeyiz. 20 gündür perişan bir haldeyiz. Etrafımızda jandarma ve itfaiyeden başka kimseyi görmüyoruz. Şu an köyde korku var ve devam ediyor. 21 günde 5 yer yandı, bu az değil. Köylüler gece belirli saatlere kadar bekliyorlar… Belirli kişiler kamera takmaya başladı. Herkes korkmaya başladı. Oturmadıkları eve kamera takan var’

Köyde meydana gelen esrarengiz yangınların sebebi henüz netlik kazanmış değil.

Jandarma ekiplerinin yangının çıkış nedenlerini belirlemek için çalışma başlattığı da aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir