Bitcoin Çöküşlerini Bilen Efsane: Sıradaki Felaket Geliyor!

Kripto piyasası, son birkaç aydır Bitcoin’in yeni zirvelere ulaştığı ve ardından sert düştüğü inişli çıkışlı bir seyir izliyor. Bununla birlikte, piyasanın resesyona girdiği ve artık fiyat hareketlerinin sadece aşağı yönlü olacağı, Bitcoin çöküşlerini bilen kripto analisti Capo tarafından sağlandı… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Capo, Bitcoin ve kripto piyasasında yaklaşan durgunluk uyarısında bulundu

Bitcoin 28.500 doların üzerine tırmandığı hafta boyunca, çoğu yatırımcı önümüzdeki haftalarda daha fazla ralli görebileceğimizi öne sürdü. Ancak, farklı bir görüşe sahip bir analist ve trader var. Analistin isabetli tahminleri için bu makaleye göz atabilirsiniz.

Capo, kısa soluklu boğa koşusuna rağmen piyasanın hala düşüş eğiliminde olduğu görüşünü korudu. Bitcoin düşüş trendindeyken, Bitcoin’in dokunacağı noktaları doğru bir şekilde analiz etti. Ancak, Bitcoin toparlanmaya başladıktan sonra, hala düşmeye devam edeceğine inanıyordu.

Bitcoin rallisi sırasında uzun bir sessizlik döneminin ardından tekrar harekete geçmesinin ardından kullanıcılar, kripto piyasasının hala düşüş eğilimi gösterdiğine inandığı için Capo’yu eleştirdi. Twitter’dan, Castillo Trading, Capo’ya yönelik, “Aylarca yanıldığınızı ve Twitter’da tamamen sessiz kaldığınızı, ancak fiyat nihayet sizin yönünüze gitmeye başladığında herkese haklı olduğunuzu söylemek için geri döndüğünüzü hayal edin” yazdı.

Capo’nun uyarısı, yatırımcılara kripto piyasasının hala oldukça volatil ve öngörülemez olduğunu hatırlatıyor. Örneğin, Capo’nun durgunluk beklentilerine rağmen, güncel CryptoQuant analizleri iki faktörün piyasayı tekrar boğaya çevirmesini bekliyor.

Bitcoin rallisi bu iki faktörle onaylanabilir

Kısa bir süre için Bitcoin, 23 Mart’ta 27.000 doların altına düştüğü bir düzeltmeye tanık oldu. Yakın tarihli bir CryptoQuant analizi, BTC’nin birkaç gün önceki fiyat düşüşünde rol oynamış olabilecek birkaç faktöre işaret etti. CryptoQuant’ta yazar ve analist olan CRYPTOHELL, analizinde düşüşün arkasında Fed’in faiz oranlarında 25 baz puanlık artış açıklaması olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, iyi haber, Bitcoin’in ivme kazanmaya devam etmesi. Ek olarak, nakit sıkıntısı çeken bankaları kurtarmak için 300 milyar dolarlık bir fon enjeksiyonunun duyurulması, bir kez daha Bitcoin’in değerini geri kazanmasına izin verdi.

24 Mart’ta yayınlanan bir başka CryptoQuant analizi, oldukça olumlu görünen bazı metirklere işaret etti. CryptoQuant’tan Oinonen_t, gerçekleşen fiyat ve BTC yatırımcılarının yıl başladığından beri nasıl kar elde ettiği hakkındaki bulgularında bahsetti.

Analize göre, borsalardaki stablecoin (ESR), Bitcoin ve diğer kripto paralar için korelasyon içinde öncü bir indikatör görevi görüyor.

Yukarıda belirtilen grafiğe bakış, borsa stablecoin oranının yeniden yeni zirvelere yaklaştığını gösteriyor. Mevcut piyasa yapısında ESR, Bitcoin’in spot fiyatı için bir mıknatıs işlevi görüyor. Bu nedenle, son yedi gün içinde arka planda kalan BTC’nin bir kez daha büyük kazançlar kaydetme olasılığı ortaya çıkıyor.

Hiçbir şey kesin olarak söylenemez

Bu analizler, birkaç on-chain metrikle birlikte, BTC için yükselişe işaret ediyor. Örneğin, BTC’nin borsalardaki net mevduatı, yedi günlük ortalamaya kıyasla düşüktü ve bu da daha az satış baskısı olduğunu gösteriyor.

BTC’nin Binance fonlama oranı bir kez daha pozitife döndü ve bu da türev piyasasındaki talebini yansıtıyor. Diğer bir olumlu sinyal, BTC’nin 22 Mart’ta düşen MVRV Oranının toparlanmasıydı.

Kısa vadeli fiyat tahmini olarak, Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan‘ın hafta içinde yaptığı 1 milyon dolarlık Bitcoin tahmini çok konuşuldu. Kriptokoin.com olarak bu tahminin ne kadar gerçekçi olduğunu bu yazıda işledik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir