Arabada meyyit bulunan çocuğun babasından kahreden kelamlar: Uyuyor diye kıyamadım

Acı olay, dün saat 17.30 sıralarında Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi’nde yaşandı. Suriyeli Hıba Alheraki (28) ve M. Sifeddin Malahaji (34) çifti, akraba ziyareti için Hatay’dan Adana’ya geldi. Aile akrabalarının meskenine geldikten sonra baba, kent merkezinde iş yeri bulanan kardeşini ziyaret etmek istedi. Baba M. Sifeddin Malahaji meskenden çıkarken 3 yaşındaki oğlu da kendisiyle gelmek istedi. Bunun üzerine baba-oğul birlikte iş yerine gitti.

UYUYOR DİYE ARAÇTA BIRAKTI

Otomobili park eden M. Sifeddin Malahaji, oğlunun art koltukta uyuduğunu görünce onu araçta bırakıp kardeşinin yanına gitti. Bir mühlet sonra arabaya dönen baba, Badr Alddın’ın araçta baygın buldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Grupların birinci müdahalesi sonrası hastaneye kaldırılan Badr Alddın Malahafjı, kurtarılamadı.

“CAMLARI BİRAZ AÇIK BIRAKIP GİTTİM”

Olayın akabinde M. Sifeddin Malahaji ile eşi Hıba Alheraki gözaltına alındı. M. Sifeddin Malahaji’nin emniyetteki tabirinde, “Oğlum konuttan çıkarken ardımdan ağlayarak gelmek istedi. Kardeşimin iş yerini ziyaret etmek için gittiğim yerde arabası gölgeye park ettim. Oğlum uyuyor diye kıyamadım, camları biraz açık bırakıp gittim. Yarım saat sonra döndüğümde baygın olduğunu gördüm. Sıhhat grubunu çağırdık, hastaneye götürdüklerinde ölmüştü” dediği öğrenildi. Çift, tabirlerinin akabinde özgür bırakıldı.

CENAZEYİ TESLİM ALIRKEN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Badr Alddın Malahafjı’nın cenazesi sabah saatlerinde Adana İsimli Tıp Kurumu’ndaki otopsi süreçlerinin akabinde yakınlarına teslim edildi. Oğlunun cenazesini teslim alırken gözyaşlarına boğulan Malahaji, ayakta durmakta zorlandı. Malahaji’nin akrabası Şaban Köseoğlu çok üzgün olduklarını belirterek, “Akşam Hatay’a döneceklerdi. Kardeşini ziyareti kısa sürecekmiş. Ziyaret biraz uzayıp çay kahve muhabbetine dönmüş. Baba arabayı gölgeye bıraktığını düşünüyor lakin bir müddet sonra araca güneş gelmiş. Havanın sıcak tesiriyle çocuk Allah’ın rahmetine kavuşmuş” diye konuştu.

Kesin mevt nedeni otopsi sonucu ile belirlenecek Badr Alddın Malahafjı’nın cenazesi, toprağa verilmek üzere Hatay’ın Reyhanlı ilçesine götürüldü.

KAYNAK: İHA