Analist Uyardı! Bu 4 Altcoin Risk Altında

eBitcoin ve altcoin dünyasında analistlerin kripto para birimlerine yönelik yorumları oldukça dikkat çekiyor. Yakın tarihli bir strateji oturumunda, DataDash’in sunucusu ve önemli bir takipçi kitlesine sahip önde gelen bir kripto analisti olan Nicholas Merten, kripto topluluğu için sert bir uyarı yapıyor. Cardano (ADA), XRP ve Binance Coin (BNB) dahil birçok altcoinin önemli piyasa düzeltmelerinin eşiğinde olabileceği düşüncesinde. Bu potansiyel gerilemeler öncelikle kritik bir faktöre bağlı. Azalan piyasa likiditesi.

Altcoin BNB %38’lik potansiyel bir düşüşle karşı karşıya

Nicholas Merten’in analizi, şu anda 211,25 dolardan işlem gören Binance Coin (BNB) ile başlıyor. Coin son 24 saat içinde %1,4’lük bir artış göstermiş durumda. Diğer taraftan Merten %38’lik potansiyel bir düşüş konusunda uyarıda bulunuyor. Altcoin BNB’nin iki önemli uzun vadeli destek seviyesinin altına düştüğünü vurguluyor. Ayrıca bunun da onu daha fazla kayba açık hale getirdiğini belirtiyor.

Analistin altcoin XRP için de uyarıları var. Merten, XRP’nin satış baskısı nedeniyle %70’lik şaşırtıcı bir düşüşle karşı karşıya kalabileceğini öne sürüyor. Analist, daha önce kilitlenmiş tokenler elden çıkarıldıkça piyasaya daha fazla arzın girmesiyle önemli bir dağıtım modelinin altını çiziyor. Merten, XRP’nin 0,15 dolar civarındaki destek seviyelerini test edene kadar spekülatif bir varlık olarak değerlendirilmesinde isteksiz olduğunu ifade ediyor.

Cardano’nun üçlü dip modeli risk altında

Altcoin Cardano (ADA) da radara giriyor. Mevcut değerinden %37’nin üzerinde potansiyel bir düşüş öngördüğü için Merten’in incelemesi altında. Merten, üçlü dip fiyat formasyonu oluşturma umutlarına rağmen, tutarlı bir direncin ve zayıflayan göreceli yüksek seviyelerin varlığına dikkat çekiyor. ADA’nın 0,15 dolara kadar düşebileceği uyarısı yapıyor. Merten, likiditenin kripto paraların genel fiyat performansını belirlemede çok önemli bir rol oynadığını vurguluyor.

Merten, Nisan 2023’ten bu yana kalıcı bir düşüş döngüsü gözlemleyerek odağını Ethereum’a (ETH) kaydırıyor. Şu anda 1.588 dolardan işlem gören altcoin Ethereum, 2.000 doların üzerindeki desteğini korumakta zorlanıyor. Buna göre devam eden bu düşüş eğilimi, coin’in fiyat istikrarına ilişkin endişeleri artırıyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Nicholas Merten’in görüşleri, kripto alanındaki potansiyel risklere vurgu yapıyor. Ayrıca piyasa dinamikleri hakkında çarpıcı bir hatırlatma niteliği taşıyor. Yatırımcılar ve meraklılar bu değişken sularda geziniyor. Buna göre varlık fiyatlarını etkileyecek faktörler hakkında bilgi sahibi olmak çok önemli olmaya devam ediyor. Bakalım analist Merten bu noktada haklı çıkacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx