Akaryakıt artırımları motorseverleri de vurdu

İstanbul, Eskişehir, Balıkesir, Afyon, Kütahya, Kocaeli ve Bursa’dan Bilecik’e gelen motor severler, Gölpark’ta dönem açılışını yaptılar.

Çocukluğundan beri motor tutkusu olduğunu aktaran Bilecik Motorsever Küme Önderi Erkan Gökdemir, “Ben kuaförlük yapıyorum Bilecik’te. Birebir vakitte motor tutkunluğum da var. Motor sevgisi bende çocukluktan başladı. 92-93 yıllarından beri motosiklet kullanıyorum” dedi.

  • Eskişehir motor tutkunlarının liderliğini yapıyorum. Yaklaşık 7 yıldır yapıyorum. Grubumuz 2009 yılında kuruldu. Dönem açılışı özel bir andır. Bunun sebebi biz etraf vilayetlerle samimiyetimiz sürekli olsun diye öteki vilayetlerdeki kümelerle vakit çerisinde biz ahbap olduk. Birinci 20 kişi ile başladık, biz bugün buraya 300 kişi geldik. Bunu devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bizdeki hedef, her vilayette yeni motorcular ile 10 yıldır motor kullanan insanları bir ortaya bu aktiflik sayesinde getiriyoruz. Burada, Bandırma, Gebze, Kocaeli, İstanbul, Eskişehir, İnegöl, hatta Afyon’dan daima yarışlara katılan takımımız burada.

“BENZİN YÜZÜNDEN FİRELERİMİZ VAR”

  • Geçen yıl 180 kişi yaptık bunu. Bu yıl 270-300 kişiyi buldu. Devlet büyüklerimiz biraz daha yardımcı olsa biz bu tertiplerin daha büyüğünü, daha hoşunu yaparız. İnsanlara her kış seyahat takvimi yapıyoruz. Biz her yıl 11 tane aktiflik yapıyorduk. Bu yıl dönem açılışı ile birlikte 6 aktiflik yazabildik. Şu an ki akaryakıt fiyatları ile biz bir yere daha silmeyi düşünüyoruz. Mesela Bandırma takımı 40 kişi, 20 kişi geleceklerdi lakin 5 kişi gelebildiler akaryakıt fiyatlarından dolayı. Bizim kendi takımımızdan bile akaryakıt yüzünden firelerimiz var.

“TOPLANMA GELENEĞİNİ HER SENE SÜRDÜRÜYORUZ”

Gökmen Karatepe isimli motorsever ise, ” Bizim kendi ortamızda bir WhatsApp kümemiz var. Tarihi, toparlanmayı liderlerle görüşüyoruz ona nazaran bir ortaya geliyoruz. Merkezi pozisyon Bilecik olduğu için doğuşun ve dirilişin yeri olduğu için o yüzden burada toplanma geleneğini her sene sürdürüyoruz. Koronada yapamamıştık lakin bu sene yaptık” dedi.