Abdullah Avcı: Trabzonspor’un DNA’sında bu var

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Gaziantep FK karşısında alınan 3-2’lik galibiyeti kıymetlendirdi.

“Biz geçişten gol yiyen bir takımdık”

Abdullah Avcı, “Biz geçişten gol yiyen bir gruptuk. Bunu düzelttik. Bugün yediğimiz goller blok halinde topun gerisinde olduğumuz vakitte geldi. Ancak ondan sonra hoş olan oyun planına sadık kalarak devam ettik” dedi.

“Trabzonspor’un DNA’sında bu var”

Takımının maç içindeki oyununu pahalandıran Abdullah Avcı, “İkinci yarıda aslında oyunun daha erken çözülmesini bekliyordum lakin 65’e kadar oyuna giremedik. Ondan sonra değişiklik yaptık. Taraftar da ondan sonra devreye girdi” diyen tecrübeli teknik adam, “Geriden gelip 3-2 kazanmak son derece pahalı. İçeride pırıl pırıl oyuncu kümesi var. Âlâ bir güç var. Bu orta bize şahane gelecek. Bir geçiş devri. Ortaya girerken bu türlü bir galibiyet almak, büyük ekip olmak bu türlü bir şey. Trabzonspor’un DNA’sında bu var. Trabzonspor’un her gün işi daha zorlaşacak. Geçen yılın şampiyonuyuz, rakipler daha fazla konsantre olacaktır ve isteyecektir. Lakin bizim de daha gerçek oyunlar, daha fazla istek, daha fazla çaba, daha fazla aile. Esasen âlâ bir aileyiz. Sonuçlar da bunu hızlandıracaktır” diye konuştu.

“Araya girerken buna gereksinimimiz vardı”

Avcı, son olarak, “Oyuncularla çok samimi bir bağımız var. Bu oyuncu kümesi da vazgeçmeyen bir oyuncu kümesi. Trabzonspor vazgeçmez aslında, oyuncu kümesi da vazgeçmeyecek. Onun için biz her kulvarda, her şeyin içinde olmak istiyoruz. Ortaya girerken buna gereksinimimiz vardı.” ifadelerini kullandı.