Abdullah Avcı: Şampiyonluğu o an hissettim

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, beIN SPORTS’ta katıldığı programda açıklamalarda bulundu ve şampiyonluk hakkında konuştu.

İşte Avcı’nın açıklamalarından satır başları…

“Trabzonspor’un her vakit bir tartısı vardır”

“Trabzonspor’dan teklif aldığımda kadronun güçlü-güçsüz yanlarını tahlil ettik. Trabzonspor’a dördüncü görüşmenin akabinde transferim gerçekleşti. Birçok yerden teklif vardı. Bodrum’da suyun kenarındaydım, teklif oradan beni aldı. Trabzonspor’un her vakit bir yükü vardır, tablo ne olursa olsun. Bir tahlil çalışması yaptık.”

“Özellikle Ertuğrul Doğan’a teşekkür ederim”

“Özellikle Ertuğrul Doğan’a teşekkür ederim. Trabzonluluğunu, samimiyetini ve neler yapabileceğini ve benim ardımda durarak bana bu kapıyı açtı.”

“Öncelikle grup savunmasını onarıp devam ettik”

“Trabzonspor’a gidince, bizim önceliğimiz oyunu alıp, sonra sonucu almamız gerekiyordu. Öncelikle kadro savunmasını onarıp devam ettik. Oyuncular buna yanıt verdi. Bunlara ağır bir halde çalıştık.”

“Ünal Karaman’a ve Hüseyin Çimşir’e teşekkür etmek istiyorum”

“Dört yıllık idarenin bir liderin süreci var. Ünal Karaman’a ve Hüseyin Çimşir’e teşekkür etmek istiyorum, onların da katkıları var. Meslektaşlarımdır, Ünal hoca şampiyonluk sonrası beni aradı.”

“Biz geçen sene yarışırken bunların planlamasını yaptık”

“Sezona başlarken, ekiplerin transferleri, kamp yerleri aşikâr değildi. Biz geçen sene yarışırken bunların planlamasını yaptık. Ben kampa yüzde 85 transferler tamamlanmış formda girdim.”

“Roma maçları bizim için test maçlarıydı”

“Roma maçları bizim için test maçlarıydı. O maçlar lige öz itimat olarak uygun girmemizi sağladı. Oyunda salladık fakat 3 maçta 9 puan aldık, bu türlü girdik ulusal ekip ortasına. Sonra Galatasaray maçında 2-0 geriye düştük, akabinde galibiyeti kaçırdık.”

“Fenerbahçe maçında önder olduk”

“Fenerbahçe maçında önder olduk, 38. haftaya kadar liderliği bırakmadık. Ve açık orta puan farkıyla liderliği koruduk”

“Kendi içimde şampiyonluğu hissettim”

“Galatasaray deplasmanında Visca’nın attığı golle şampiyonluk öyküsü başladı. Kendi içimde şampiyonluğu hissettim”

“Ocak ayında şampiyon ilan edildik”

“Ocak ayında şampiyon ilan edildik. Mart ayında neden olamıyoruz dedik. Zihinsel dalgalanmalara neden oldu bunlar. Nisan ayında şampiyon olduk. Ben bu süreçte 3 sağ bek, 8 sol bek değiştirdim.”

“Taraftar, ekibi sahiplenmiş”

“Taraftar, kadrosu sahiplenmiş. Kadro için çocuğu üzere konuşuyor. Samimiyetleri, hislerini yaşamaları, şampiyonluk kutlamaları… Acayip duygusal anlardı. Hoş hikayelerim var. Kasımpaşa’yı 1-0 yendik, taraftar bana ‘1-0 kazanılır mı?’ diyor, Alanya maçının birinci yarısı 4-0 bitmiş, ikinci yarıdan sıkılmış. Kayseri maçında 2-0’dan 3-2’ye geri döndük. İki kişi hastaneye kaldırıldı, ‘İyi maç oldu diyor”

“Kulüp bütün vecibelerini yerine getirdi”

“Hiçbir teknik yönetici, tek başına kadrosu şampiyon yapamaz. Bunda idarenin, grubumun, çalışan herkese bu manada teşekkür ederim. Bu işin ana figürü alandaki oyuncu. Bir çalışıyorsun, iki irtibat var. Ben şuna inanıyorum, bu işin temelinde yeterli tertip, âlâ oyuncu var. Lakin bağlantısı bunun içine koymazsan bunun içinden çıkamazsın. Biz oyuncularla samimi bir formda, çok açık, gri olmadan paylaştık. Kulüp de bütün vecibelerini yerine getirdi.”

“En yakın rakibimiz 7 yenilgi almış”

“En yakın rakibimiz 7 yenilgi almış. Biz 3 yenilgi aldık. Bir tanesi 3 penaltı ile karlı havada, başkası son hafta, bir tanesi de penaltı ve kendi kaleme gol atmışım.”

“Bizim de kenarda canımız yanıyor”

“Herkese yanlışlar olabiliyor. Bizim de kenarda canımız yanıyor. Bu oyunu sahanın içinden konuşmamız lazım. Hakem olarak konuşursak, gelişemeyiz”

“Son devirde dalgalanmalar oldu”

“Son periyotta dalgalanmalar oldu. Savunmanın hepsinin değiştiği, merkez orta sahanın değiştiği maçlar oldu. Tertip bizi ayakta tuttu. Bu oyunda her vakit istikrarda gidemezsin. Toplamda 6 yenilgi aldım ve daima oyunun içinde kaldık biz.”